Kurzy a školení - nabídka kurzů a školení - detail kurzu

Techniky sdílení a supervize

Variabilní symbol: 5224099
Datum konání: 26.9.2024
Čas: 9:00 do 15:30
Prezence začíná 30 minut před začátkem kurzu.
Místo konání: Hotel Central
nám. Republiky 358/33, 301 00 Plzeň - Podrobné informace
Lektor: Mgr. Vladimíra Lovasová, Ph.D.

Je autorkou dvou odborných knih a řady vědeckých článků a výukových materiálů.
Monografie: Subjektivní symbolická vizualizace psychologie rodiny, Souvislosti neuroticismu.
On-line kurzy: Sociální psychologie (kurz získal Národní cenu distančního vzdělávání), Psychopatologie a psychodiagnostika pro učitele, Antistresový program pro řídící pracovníky škol, Hodnocení pracovníků na pozadí týmové spolupráce, Komunikace s podřízenými, Osobnostní profil – jak využít svých silných a slabých stránek při vedení týmu, Pracovní motivace, Umění komunikace v obecně krizových situacích.

Akreditace u MPSV ČR - Kombinovaná: A2024/0694-SP/PC
Kritérium pro udělení osvědčení účastníkovi je absolvování kurzu v celém rozsahu.
Cena kurzu: 2450,- Kč
Akreditované kurzy u naší společnosti jsou osvobozeny od DPH podle §57 odst. 1 písm. d) zákona č. 235/2004 Sb., o DPH ve znění pozdějších předpisů.
V ceně prezenčního kurzu je zahrnuto občerstvení a školicí materiál.
Organizuje pobočka: Plzeň - Podrobnosti o pobočce VCVS ČR
Anotace:
Kurz je zaměřen na zvýšení efektivity supervize v organizacích. Cílem kurzu je poskytnout účastníkům nezkreslenou představu o možnostech a limitech supervize a seznámit je s bariérami, které účinnost a cíl supervize omezují. Dovést je k přijetí odpovědnosti za smysluplnost účelu supervize. otevřenost k poskytování zpětné vazby a k sebereflexi Dalším cílem kurzu je dovést účastníky k tomu, aby přijali odpovědnost za smysluplnost účelu supervize, aby dokázali definovat svoji supervizní zakázku a dokázali dávat a přijímat zpětnou vazbu. Účastníci zároveň získají zkušenost s bezpečným použitím klíčových supervizních postupů, které zahrnují psychoterapeutický potenciál.
 
Druh: základní
 
Obsah na osvědčení: možnosti a limity supervize, odpovědnost a smysluplnost účelu supervize, supervizní zakázka, postupy a zpětná vazba
 
Cíle kurzu:
Supervizní kompetence v intrapersonální, interpersonální a expresivně komunikační rovině, adekvátní postoje k supervizi, odpovědnost za
vlastní supervizi, schopnost sebereflexe, přijímání i poskytování zpětné vazby, znalost supervizních postupů.
Program:

1. Úvod do supervize pro sociální pracovníky

  • Supervize (definice a uplatnění), význam sdílení a supervize (ve vztahu k profesnímu růstu, jako prevence syndromu vyhoření), zásadní přínosy, podpůrná, vzdělávací a řídící funkce, druhy, formy a techniky supervize.

2. Vztah supervizora, supervidovaného

  • Vymezení role supervizora (náplň, rozsah, hranice), požadavky na vlastnosti, schopnosti a dovednosti supervizora, úloha supervidovaného, charakteristika efektivního supervizního vztahu, supervizní spojenectví.

3. Podmínky a bariéry supervize

  • Podmínky pro efektivní supervizi (vstupní informace, volba supervizora, prostorové a časové podmínky, supervizní kontrakt, vztahy v supervizi), bariéry supervize (počáteční obavy, špatné zkušenosti).

4. Případové supervize

  • Cíle a obsah případové supervize, reflexe průběhu činnosti, odlišení případové studie a případové supervize, sebezkušenost s případovou supervizí.

5. Koučinki

  • Charakteristiky a význam koučování, druhy koučinku (individuální, skupinový), činnosti a postupy dobrého a špatného kouče, průběh a fáze koučovacího rozhovoru, technika GROW, sebezkušenost s postupy koučinku.

6. Modelování

  • Charakteristika a cíle modelování v rovině emocí a nácviku variantních řešení, sebezkušenost.

7. Hraní rolí

  • Charakteristika hraní rolí (roviny hry v roli, průběhy inscenací), oblasti rozvoje prostřednictvím hraní rolí (postoje, schopnosti a dovednosti, vědomosti, sociální učení), význam výměny rolí, sebezkušenost.

8. Balintovská skupina

  • Vymezení Balintovských skupin ve skupinové supervizi, zásady Balintovských skupin, správný průběh Balintovských sezení (expozice případu, dotazování, fantazie, doporučení a náměty, vyjádření protagonisty), zkušenost s Balintovskou skupinou. 

9. Arteterapie v supervizi

  • Charakteristika arteterapie (pojem, druhy, formy, postupy). Cíle a podstata arteterapie v supervizi, možnosti aplikace arteterapeutických technik, sebezkušenost.

10. Shrnutí, závěr

  • Shrnutí, diskuse, závěr