Kurzy a školení - na zakázku - detail kurzu

Řízení rizik v každodenní praxi úřadu

Variabilní symbol: 0820508
Datum konání: 26.11.2020 - 27.11.2020
Čas: 08:00 do 16:00
Prezence začíná 30 minut před začátkem kurzu.
Místo konání: Městský úřad Cheb
nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, 350 20 Cheb - Podrobné informace
Lektor: Mgr. Stanislav Kocourek
  • Od roku 2006 se zabývá oblastí poradenství, konzultace, vzdělávání v oblastech řízení lidských zdrojů, managementu a rozvoje organizace, sebe rozvoje, supervize, koučování, lektorování.
  • Je autorem řady publikací týkající se oblasti měření spokojenosti v organizacích veřejné správy, přístupu radnice k životnímu prostředí, řízení výkonu státní správy a jak efektivně uplatnit CAF v samosprávných úřadech.
Akreditace u MV ČR: AK/PV-344/2019 AK/VE-211/2019
Kritérium pro udělení osvědčení účastníkovi je absolvování kurzu v celém rozsahu.
Cena kurzu: Cena dohodou
Organizuje pobočka: Plzeň - Podrobnosti o pobočce VCVS ČR
Anotace:
Cíle kurzu:

Cílem tohoto vzdělávacího programu je zvládnutí základů identifikace a řízení rizik s důrazem na činnost přenesené působnosti (zejména správní řízení) a činnost samosprávy. Dílčím cílem je seznámení s vybranými metodami pro vyhodnocení rizik a pochopení řízení rizik v každodenní praxi úřadu.

Program:

1. Identifikace a zabezpečování rizik v klíčových procesech státní správy a samosprávy, zejména správního řízení
2. Úloha manažera (úředníka) při řízení rizik v oblastech poskytovaných služeb pro cílové skupiny úřadu a města, stanovení koncepčních cílů, realizace strategického plánu, fungování a určování procesů i faktorů kontrolního prostředí
3. Hodnocení rizik v činnostech úřadu se zaměřením na kvalitní výkon přenesené působnosti a samosprávy, porovnání s kritérii, nastavení priorit řízení rizik, nákládání s rizikem
4. Diskuse, závěr