registrovat se  


Kurzy a školení - nabídka kurzů a školení - detail kurzu

Jak zlepšit pozornost a zachovat nadhled s Mindfulness - základní kurz

Variabilní symbol: 6124115
Datum konání: 14.11.2024
Čas: 9:00 do 15:45
Prezence začíná 30 minut před začátkem kurzu.
Místo konání: VCVS ČR, o.p.s. Mezírka
Mezírka 1, 602 00 Brno - Podrobné informace
Lektor: PhDr. Dagmar Ouhrabková, MBA
  • Od roku 2019 lektorování na zákazku, vlastní kurzy, koučink, terapie, jóga.
  • 20 let praxe v rámci tvorby a realizace vzdělávacích a preventivních projektů pro všechny věkové skupiny, a to na místní, regionální i mezinárodní úrovni.
  • Přednáší na Univerzitě Hradec Králové, katedra sociální patologie a prevence

 

 

Akreditace u MPSV ČR - Kombinovaná: A2023/0428-SP/PC/PP/VP
Kritérium pro udělení osvědčení účastníkovi je absolvování kurzu v celém rozsahu.
Cena kurzu: 2550,- Kč
Akreditované kurzy u naší společnosti jsou osvobozeny od DPH podle §57 odst. 1 písm. d) zákona č. 235/2004 Sb., o DPH ve znění pozdějších předpisů.
V ceně prezenčního kurzu je zahrnuto občerstvení a školicí materiál.
Organizuje pobočka: Brno - Podrobnosti o pobočce VCVS ČR
Anotace:

Tento kurz je koncipován v základní rovině a je určen zejména pro pracovníky v sociálních službách a sociální pracovníky a rovněž pro domácí pečovatele. Přináší základní vhled do mindfulness (všímavosti), souvisejícího tréninku pozornosti a zvládání stresových situací při práci v sociálních službách a sociální práci. Kurz zahrnuje praktické informace o tom, jak funguje naše prožívání, zejména v zátěžových situacích a jak s ním můžeme lépe zacházet právě pomocí mindfulness. Součástí kurzu je praktický nácvik všímavosti, všímavého pohybu a meditace.

 

Obsah programu na osvědčení: vhled do mindfulness, fungování všímanosti, zásady relaxace, praktický nácvik všímavosti, všímavého pohybu a meditace

Druh: základní

Cíle kurzu:

Absolvent kurzu získá potřebné základní znalosti o mindfulness (všímavosti), tréninku pozornosti a zvládání stresových situací. Naučí se rozvíjet všímavost prostřednictvím všímavého procházení těla (bodyscan), všímavého pohybu a meditace. Skrze základní techniky mindfulness se naučí zlepšit svoji soustředěnost v pracovním i osobním životě, relaxovat i v rušném prostředí či časové tísni, překonat nespavost a zavést tyto techniky do pracovního i osobního života.

Program:

1. Mindfulness – základní východiska a využití v praxi

  • Pojetí mindfulness, co je a není všímavost, tělesné procesy, city, stavy mysli, obsahy mysli a jejich podmíněnost, základní principy mindfulness, způsoby využití při sociální práci a při práci v sociálních službách, formální a neformální cvičení.

2. Fungování všímavosti

  • Kotvení ve skutečnosti, jednotlivý akt všimnutí si, schopnost sebereflexe, cíle meditace všímavosti, kontext využívání všímavosti.

3. Úspěšná relaxace, posílení imunity a překonání nespavosti

  • Zásady relaxace pomocí mindfulness, relaxační polohy, smysl a využití relaxace, spánkové hygiena, spánkové potíže, prostředky na posílení imunity.

4. Praktický nácvik

  • Mindfulness - relaxační mindfulness (bodyscan), meditace dechu pro zklidnění mysli a úlevy od stresu, meditace všímavosti, meditace na přítomný okamžik.

VCVS ČR, o.p.s. je jako vzdělávací instituce akreditována u Ministerstva vnitra ČR pod číslem AK/I-2/2012 je držitelem celé řady akreditovaných vzdělávacích programů u Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Aktuální seznam akreditovaných vzdělávacích programů naleznete v záložce O nás - akreditované programy

 

Číslo účtu společnosti Vzdělávací centrum pro veřejnou správu ČR, o.p.s. je 107-9276630207/0100 (Komerční banka a.s.).